Geoblog.pl    adajurekispolka    Podróże    Dookoła świata    Wieje, wieje, wieje

Wieje, wieje, wieje

Nowa Zelandia
Nowa Zelandia, Dunedin
Przejechano 20840 km

Polecam poszukania sobie plaży – foki i Pingwiny można zobaczyć samemu. Te pierwsze jest łatwiej te drugie trzeba poczekać najczęściej pod wieczór. My ze względów posiadania dzieci nie mogliśmy pozwolić sobie na komfort czekania na plaży aczkolwiek i tak była walka ze wspinaniem się po wydmach „ fotki” każdy kto nas mijał gratulował nam zacięcia – z wózkiem po wydmach tego tutaj nie było. Później pojechaliśmy zobaczyć Albatrosy co okazało się stratą czasu ze względu na fakt, że wstęp nie był na naszą kieszeń. No i najbardziej stroma ulica na świecie. Podobno fajne jest zwiedzanie ogrodu Botanicznego – ale cóż dzieciaki miały inne plany ;).

A znaleźliśmy nasz ulubiony lokal – w sensie jedzenie podobne smakowo jest do PL i nie przypomina waty. PizzaHut – wygrała w stosunku jakość/cena/smak. Ubawiłem się setnie – Ania mówi zamów mi bar sałatkowy. Wchodzę a tam normalnie tak jak fastfood, zamawiasz przy ladzie a nie jakaś restauracja tak więc sałatek jest 100 rodzajów czyli 0 szkoda, że nie widzieliście jej miny. Ale Pizza super no i kosztuje 5 NZD a nie 18 jak gdzie indziej.

katamax
katamax - 2012-12-28 09:00
jestem z Wami w NZ, dziwnym trafem rozdział o NZ naszej ulubionej książki: Przez świat na rowerach, przypadł na czas kiedy Wy tam jesteście. Po kilkumiesięcznej przerwie postanowiłam dokończyć II rozdział korzystając z wolnych dni w Święta, otwieram zaznaczoną stronę, a tuż na następnej rozdział o....NZ. Czytam i myślę sobie o Was ze jestescie bądź byliście w miejscach, w których byli Magda i Paweł :0)
Czytałam o Christchurch i o Dunedin i Auckland.
A byliście już na Baldwin Street w Dunedin? Najbardziej stromej ul. na świecie.

Z miejsc , które jeszcze przed Wami i które musicie zobaczyć to Milford Sound (zatoka Milforda) - koniecznie popłyńcie statkiem w rejs po zatoce!!!
no i o Mt. Cook , także nie zapomnijcie
Na pn. wyspy południowej jest Wharariki Beach są tam foki, a z tamtąd drogą Queen Charlotte Sound do Picton na prom. Super trasa nad zatokami;0)

katamax
katamax - 2012-12-28 09:07
na wyspie pn. po drodze do Auckland możecie zahaczyć o Tongario Crossing i zrobić tam sobie mały trekking z Jurkiem w chuście i Adą na pleckach;0) dobry pomysł nie?

Widzieliście Mt Ruapehu? wulkan co był górą zagłady we Władcach pierścieni? A propos wulkanów i geotermalnych źródeł to Wai-O-Tapu czyli thermal Wonderland , o tam byliście po drodze na pd?

rodzinka
rodzinka - 2012-12-28 12:31
witam i wiosennym powietrzem pozdrawiam was u nas po sniegu choc wieczorem jest zimno juz po swietach ja jutro jade do dziatka za za tydzien do babki tam bede miala wiecej czasu bo w domu zawsze jest coś do zrobienia w drugi dzien swiat zapraszalam mame ,brara i siostre do siebie ale nie wyszło ja bylam u brata pozatym to dalej jesteśmy na 100 nie wyleczeni z kaszlu jak wasze zdrowie mysle ze bez problemu ściskam mocno dbajcie o siebie

genek
genek - 2012-12-30 22:40
gora przeznazenia to nie Raupehu tylko sasiedni Ngauruhue jest tam jeszze jeden zwie sieTongariro

adajurekispolka
adajurekispolka - 2012-12-31 11:26
Tutaj za każdym zakretem co chwila jest Mordor - tak wieje

23.07.2018 - 23.07.2018

15.06.2017 - 03.07.2017