Geoblog.pl    adajurekispolka    Podróże    Dookoła świata    Spotkania z Medycyną/ służba zdrowia w Malezji

Spotkania z Medycyną/ służba zdrowia w Malezji

Malezja
Malezja, Kuala Lumpur

Musieliśmy się zatrzymać w KL gdyż dzieciaki nam się pochorowały - to efekt A/C nie wiem co oni tutaj mają ale na dworze jest ponad 30 a wchodzisz do metra, sklepu itp. i czujesz się jak w chłodni standardem jest 16. Każdy by się tutaj wykończył ;).
W każdym razie jeśli chodzi o cenę wizyty u lekarza to oscyluje ona 25 MYR nie radzimy iść do klinik/przychodni państwowych nie mają nic oprócz paracetamolu, który możesz sobie kupić sam. Jeśli chodzi o dezynfekcje to bywa różnie. Zatem w prywatnym szpitalu wygląda to o wiele lepiej a cena wizyty rożni się o 10 MYR. W prywatnym, też dostaniesz na miejscu wszystkie leki itp.
Z ciekawostek to prawie codziennie zmienialiśmy pokój w naszym hotelu gdyż nie wiedzieliśmy ile dzieciaki będą chorowały i codziennie przedłużaliśmy nocleg nie szukaliśmy nic innego bo mieliśmy szpital pod nosem w razie W.
P.S
Patrząc jak kierow ucystępują drogę karetce nie chciałbym mieć tutaj wypadku

23.07.2018 - 23.07.2018

15.06.2017 - 03.07.2017