Geoblog.pl    adajurekispolka    Podróże    Dookoła świata    Dalej do Azji

Dalej do Azji

Malezja
Malezja, Melaka

Wybieramy się do Melaki. Pojechaliśmy rano autobusem na dworzec LArkin (1,70MYR za osobę). Na dworcu przewoźników od groma, my wybraliśmy takiego, który miał zniżki dla dzieci. Autobus z Johor-Melaki koszt 19 MYR za dorosłego i 14,50 za dziecko; ale są i droższe. Podróż komfortowa, PKS powinien tu wysłać delegację, żeby sprawdzili co i jak. W Melace z dworca autobus nr 17 do centrum koszt 1.30 MYR - nie wiemy ile taksówka, ale wzbudzamy mieszane uczucia, że nie chcemy korzystać z tego środka transportu dla ludzi zachodu. Szkoda, że nie widzieli jak wyglądają nasze autobusy miejskie :p. Hotel znaleźliśmy na asiarooms.com. Za 50MYR++ (co oznacza, że należy sobie doliczyć podatek i serwis) mamy A/C i ciepłą wodę. Wróć... Klima pojawiła się dopiero kolejnego dnia, po zmianie pokoju. W pierwszym pokoju zasadniczo był klimatyzator, który wydawał z siebie jakiś dźwięk. Klima działała okresowo, włączała się co jakiś czas buchając kurzem, po czym zaczynała rzęźić i się wyłączała, po czym po kilku kolejnych minutach znów zaczynała wiać kurzem. Ta okresowość była dostrojona do właściciela hotelu, któreho wołaliśmy kilkakrotnie i za każdym razem jak przychodził akurat wiało kurzem. Nic to, pan poważnie przejął się naszym problemem i przyniósł nam innego pilota do klimy. Umarliśmy... Próby wytłumaczenia o co nam chodzi spowodowały przyniesieniem kolejnego pilota. Cóż, nam chodziło o klimatyzator, pan miał jednak mnóstwo zapasowych pilotów. Po ciężkiej nocy, z ząbkującym Jurkiem, który lubi zimno i Adą również zimnolubną, zmienili nam pokój. Zakatarzona na lekach antyalergicznych wysłałam Daniela do załatwienia problemu. Jako, że Daniel lubi potyczki słowne z ludźmi wciskającymi nam kit, udało się i mamy chłodny pokój 2 piętra wyżej, ale za to większy i z łazienką, w której można się obrócić. Zeby nie było dookoła własnej osi.

rodzinka
rodzinka - 2013-04-26 19:36
tak ze trzeba wyslac zdjecie z wygodami autobusowymi moze cos sie zmienni

23.07.2018 - 23.07.2018

15.06.2017 - 03.07.2017