Geoblog.pl    adajurekispolka    Podróże    Dookoła świata    Lovina... a co dalej?

Lovina... a co dalej?

Indonezja
Indonezja, Lovina

W planach było plażowanie, ale temperatura powietrza przegoniła Anię z Adą z plaży w kierunku knajpki z napojami. Sok ze świeżo wyciskanej pomarańczy 6k. Odkryliśmy też, że tutejsze pomarańcze wcale nie są tak słodkie jak się spodziewaliśmy, a co soku miejscowi dodają cukier. Bez cukru Ada nie chciała pić :(, więc zadowoliła się Spritem. Jeśli chodzi o jedzonko, to na razie bezpiecznie kupujemy na zmiany Nasi Goreng i Mie Goreng oraz ryby z grilla dla dzieci. Do tego warzywa, które tutaj zwyczajowo podaje sie aldente, czyli pół surowe. Jako, że w sklepach nie ma jedzenia w słoiczkach, Jurek wcina z nami tutejsze specjały. Żołądki powoli dogadują się z tutejszą florą bakteryjną, aczkolwiek negocjacje są nieco burzliwe.

Planujemy jutro pojechać do Gilimanuk, w związku z czym rozglądaliśmy się za transportem. Mimo zmowy cenowej udało się nam znaleźć samochód z kierowcą za 250k. A podobno za mniej niż 350k nie opłaca się jechać. Potem na prom i jutro będziemy na Jawie w drodze do Surbaya. I teraz zastanawiamy się co dalej... Loty tutaj są tanie, niewiele droższe niż przejazdy pociągiem. Zastanawiamy się czy powoli ruszać w kierunku Jakarty czy gdzieś polecieć na tydzień i zabunkrować się przy plaży. Pomysły czytelników prosimy w komentarzach :)

genek
genek - 2013-03-21 19:47
jak chcecie gdzies leciec to wracajcie na lotnisko w Denpasar. stamtad jest masa lotow do wyboru. Lepiej chyba jednak powolutku ladem jechac do Jakarty. Nie wiem co planujecie po indonezji wiec ciezko mi sie wypowiadac. Surabaya poza noclegiem i beciakami niczego nie ma odwiedzcie konieczne Jogya i okoliczne swiatynie , wulkany i pola ryzowe a i fajna plaze na jawie pewnie tez znajdziecie. Sumatre omincie - fajniejsze na pewno jest Borneo. Powodzenia - nasi ayam goreng mniam mniam mniam

23.07.2018 - 23.07.2018

15.06.2017 - 03.07.2017