Geoblog.pl    adajurekispolka    Podróże    Dookoła świata    Jesteśmy w Christchurch

Jesteśmy w Christchurch

Nowa Zelandia
Nowa Zelandia, Christchurch
Przejechano 20530 km

Dotarliśmy do Christchurch - 2 lata temu miasto nawiedzione przez trzęsienie. Coraz lepiej nam idzie wynajdywanie noclegów ;).
Kilka fotek.
I nasze Boże Narodzenie w NZ - wniosek jeden w sklepach takie same kolejki jak u nas.
Ale inny sposób spędzania świąt. Wszyscy wyjeżdżają poz miasto - ale i to jak campingach stoją wielkie namioty w których są lodówki, łóżka, choinki- taki dom na camping pod namiotem.
Nie ma śniegu ;( może i dobrze, dziwnie wyglądają te wszystkie bombki, ozdoby w środku LATA.
No ale barszcz z uszkami to byśmy zjedli ;(.
Oglądaliśmy fajne muzeum lotnictwa wstęp za free - i większość eksponatów w oryginale.
Może większość o tym nie wie ale zdobycie przez Polaków Monte Cassino to duża zasługa wojsk z NZ, które wykrwawiły się podczas zdobywania tego wzgórza.

zula - 2012-12-24 16:37
Wesołych Świąt !!!

katamax
katamax - 2012-12-24 20:04
Wesołych Świąt :0) Aleście sobie miejscówkę na wigilię wybrali Christchurch;0)
Wypatrywaliśmy Was na łączach dziś rano i wieczorem, a tu nic :0(
Myślimy tu o Was ciepło.
Sara z Jasiem byli dzisiaj na nartach w Szklarskiej. Nawet fajnie im szło . Wyślę fotki na maila i może jakiś filmik do netu.
Całujemy Was moooocno i tęsknimy baaaaardzo, zwłaszcza w taki dzień jak dzisiaj

Daniel i spółka ;)
Daniel i spółka ;) - 2012-12-24 22:04
Dziękujemy za życzenia. Od nasz też dla wszystkich zdrowych i rodzinnych swiat

BoRa
BoRa - 2012-12-25 19:30
WESOŁYCH ŚWIĄT!!!

katamax
katamax - 2012-12-28 09:12
Jak wygląda Lyttleton, ta mała górzysta wysepka koło Christchurch?

23.07.2018 - 23.07.2018

15.06.2017 - 03.07.2017