Geoblog.pl    adajurekispolka    Podróże    Albania 2017    Długi most z drewna w remoncie
2017

Długi most z drewna w remoncie

Albania
Albania, Zvërnec

Tak właśnie - w centrum miasta piękne chodniki 100m dalej droga w trakcie kapitalnego remontu. Plaże piaszczyste i kamienie , brudne i czyste - Volvere miasto kontrastów. Tak krotko można o tym mieście powiedzieć. Możesz to miejsce pokochać lub znienawidzić my jeszcze nie mamy zdania.
Co do samej Albanii polecamy bloga moja Albania https://mojalbania.com/
Tak więc ceny jedzenia są podobne do tego w PL i o jakoś 40-50% taniej niż w Chorwacji. Na pewno jest taniej niż nad PL morzem ;).
Aktualna cena za 1 EUR/133 LEK.
Jeśli chcecie plaże piaszczyste i czyste polecamy te w kierunku na północ od miasta w kierunku na Zwerenec mijając stację paliw. Nie przestraszcie się drogi stan w nie których miejscach w ciągłej budowie ;)
Zaś kamienne te na południe w drodze my byliśmy w Radihme.
Ceny parasolka + leżaki 300 LEK/na dzień
Piwo 0,33 150 LEK, Frytki 150 LEK, Obiad około 20-25 EUR. Dobre i świeże ryby i owoce morza ;)
Na pewno plaże w centrum są brudne i nie warte zachodu.
W samym centrum przy Porcie jest świeżo otwarty pkt. Informacji turystycznej są tam dostępne mapki za free itp.
Noclegi szukaliśmy za pomocą booking polecamy John's Holiday Home
Co prawda droga trochę przeraża ;) ale gospodarze są na 5+ Albańska gościnność ;)
Pojechaliśmy zobaczyć kościółek na wyspie ale most jest w remoncie - tak a propo Informacji Turystycznej.

katamax
katamax - 2017-06-22 12:27
Napiszcie coś, czekamy na nowe info

23.07.2018 - 23.07.2018

15.06.2017 - 03.07.2017