Geoblog.pl    adajurekispolka    Podróże    Dookoła świata    2012/2013 -sylwester w słonecznej NZ

2012/2013 -sylwester w słonecznej NZ

Nowa Zelandia
Nowa Zelandia, Mossburn

Jutro 2013 – my spędzamy go w Mossburn. Pogoda jak na jesieni. Czytając książkę o podróżnikach, którzy objechali rowerem dokoła świata (swoją droga polecam pasjonująca lektura) pisali, że najgorsze wiatry są w NZ i Ameryce Pl. I musze przyznać, że się nie mylili (trzeba tego doświadczyć – szacun) w porywach wieje chyba ze 130 km/h dobrze, że nie śpimy w namiocie bo podczas jazdy samochodem czasami czułem jak przestawia moje auto na drugi pas. Myślę , że dopiero w NZ można poczuć co to kryje się pod hasłem „Pogoda zmienna jest... jak kobieta” I nawet w PL górach nie ma takich dynamicznych zmian nie darmo tzw. „ryczące 40” i nie chodzi tutaj o kobiety ;) - pochodzą z rejonu NZ.Nie wiem co może dziać się na przylądku Horn ale pełen szacunek dla wszystkich, którzy pływają w takich warunkach 10 w skali Boforta. Taka pogoda ma trwać 3 dni … jednym słowem nie pozostaje nam nic innego jak przeczekać to cudowne lato ;) w NZ. Można by rzec dobrze, że nie w namiocie bo łeb urywa na dzień dobry. Musieliśmy zmienić plany na szczęście mamy kilka bajek to może się uda ?. Ale musze przyznać, że w rejonie Fiordland można spędzić ze 2 miesiące sam Park Narodowy ma 1,2 mln/h nie wiem do czego to porównać ?. Polskie Parki Narodowe to przy tym jakieś rodzynki?. Co do ceny wycieczek to tzw NZ standard 80 NZD w górę od głowy. Możesz popływać sobie po fiordach przez 4 dni z opcją full wypas za drobne 1300 NZD. No cóż nie dla psa kiełbasa – i czasami czujemy się jak ten polak w Niemczech co zarobił te parę marek i ogląda lody przez szybę. Nie no dzisiaj zaszaleliśmy trochę przez przypadek Pizza za 23 NZD czyli jakieś PL 60 zł ;) w restauracji a co nie stać nas ;). Na moje pytanie w sklepie czy to u was normlana pogoda Pani powiedziała, że to bardzo rzadkie – jakoś tylko dziwne, że połowa sklepu wyposażona w kurtki, czapki i puchówki – tak przypadkiem z wyprzedaży im zostało z tamtego roku . Tak więc nie wierzcie w żadne zapewnienia o lecie w NZ sprawdziliśmy osobiście itp. min wyposażenie to PL jesień jeśli chodzi o odzież.

Wszystkim czytającym może spóźnione ale szczerze wszystkiego najlepszego z w 2013 dużo zdrowia i kasy na takie podróże. Hej przygodo… życzy cała ekipa ;)
Ada…
Ja nie wiem po co nas ten tato z mamą tutaj ciągnął – miały być zamki z piasku, ciepła plaża, słonce itp., a jest zamki w namiocie, ciepła woda w termosie i słonce z UV takim, że trzeba się smarować co 5 min. Każda tzw. atrakcji jest nie dla mnie gdyż jestem z Jurkiem z mała! - chciałam się zapisać na SkyDive jakieś skoki z samolotu … ale powiedzieli, że nie mają takich małych spadochronów, na jakim BungeJump nie będę skakać jeszcze im się ta guma od majtek urwie i będę miała głupią minę. W każdym razie z rodzinnych atrakcji jest shopping – poszłabym ale brak sponsorów, Walking – nogi mnie już bolą po ostatniej wyprawie na wydmy. I pływanie z delfinami …. Ileż można z nimi pływać biedne zwierzęta – jakieś dyżury mają wyznaczone czy co ?. W każdym zakątku NZ można popływać z delfinami …. – a nie przepraszam połowić ryby. W końcu coś na tych łódkach, które oni tutaj wożą co chwilę trzeba robić – chociaż kija pomoczę…. Ogólnie „Nic ciekawego ;)”. To ja pisałam Ada i Jurek.
A o mało bym zapomniał dzisiaj byłam z tatem w takiej prawdziwej jaskini … no było super Jurek spał to niech żałuję bo nie wie co stracił. No i stąd wiem, że zostałam najmłodszym speleologiem w rodzinie ;).
P.S
Czuje się pokrzywdzona bo Jurek ma takie fajne deserki z torebki a ja nie … napiszę do rzecznika praw dziecka o równouprawnienie w dostępie do deserków.

Kriss
Kriss - 2012-12-31 12:28
U was już 2013 rok... więc niech wam przyniesie moc zdrowia, radości, ładnej pogody, niezapomnianych przygód obieżyświatów, niekończącego się budżetu, samych przyjaznych ludzi dookoła. Dla Ani tyci robaczków, co będą omijać Was szerokim łukiem. Dla Ady moc deserków, dla Jurka dużo spokojnego snu...
Ucałowania od całej rodzinki M.

Daniel
Daniel - 2013-01-01 10:21
Kriss - dziękujemy za życzenia

Siostra
Siostra - 2013-01-05 01:05
Daniel ale Jurek jest podobny do ciebie :0) Jak byłeś mały to tak samo wyglądałeś , istna fotokopia :0)

BoRa
BoRa - 2013-01-06 16:26
Dzięuje za życzenia , kasa by się przydała, a jakże.
Wam też życzę wszystkiego najlepszego
BoRa

23.07.2018 - 23.07.2018